o nas

W końcu nie samą nauką żyje człowiek. Studia to doskonały czas, aby zgłębiać wiedzę, poszerzać horyzonty, zdobywać doświadczenie naukowe, ale nie na tym kończy się życie!

Istnieje bowiem szeroka grupa studentów, która postanowiła, że w między czasie pomiędzy obowiązkami dnia codziennego na uczelni, a resztą czasu poświęci się aktywnemu działaniu na rzecz Wydziału i całej Uczelni.

I oto właśnie my Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Rolniczo - Ekonomicznego. Lecz czym tak naprawdę jest Samorząd Studentów? To zrzeszenie wszystkich studentów z poszczególnych lat studiów. W jego skład wchodzą między innymi starości oraz osoby które wykazują ochotę przynależności do Samorządu. Reprezentujemy studentów przed władzami uczelni. Można przyjść do nas z każdym problemem. To właśnie Samorząd studentów niejako stawia sobie wysokie zadanie jakim jest pomoc studentom, nawet w najbardziej ekstremalnych przypadkach. No ,ale od czegoś w końcu jesteśmy :) .

Tworzą nas ludzie i to właśnie dzięki ludziom w Samorządzie powstają przyjaźnie na długie lata. Oprócz tego nawiązujemy kontakty z innymi wydziałami, uczestniczymy w szkoleniach organizowanych przez Uniwersytet Rolniczy. Do naszych obowiązków należą między innymi:
działanie w komisjach wydziałowych i uczelnianych, przedstawicielstwo w Radzie Wydziału, Komisjach Dyscyplinarnych, Komisjach do spraw Jakości Kształcenia, Senacie UR, URSS.

Lecz dość tych obowiązków - Samorząd to jednak zrzeszenie studentów. I tak jak na przykładnych studentów przystało Wydziałowa Rada Samorządu Studentów zajmuję się organizacją imprez. Oznacza to, że przy współpracy z Klubem Akademickim ARKA i Klubem BUDA staramy się pomóc w przygotowaniu imprez, tak aby zadowolić nawet najbardziej wymagających studentów.

Można by było pisać o tym więcej, ale po co kiedy sami na własnej skórze możecie przekonać się jak wspaniałą organizacją jest Samorząd Studentów NIE TRAĆ CZASU - WPADNIJ JUŻ DZIŚ, a nie pożałujesz. Znajdziecie nas na naszym wydziale w pokoju nr 40.

Opracowała Ewa Pawlik

 

Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
12 662 48 71
12 662 48 69
12 662 48 70
12 662 48 72
wrol[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/wre

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK