Czym się zajmujemy

Wydziałowa Rada Samorządu Studentów przyłącza się do wielu akcji organizowanych przez wydział i uczelnię. Należą do nich m. in:

  • Bal Beana - otrzęsiny dla studentów I roku. Wydarzenie organizowane przez Uczelnianą Radę Samorządu Studentów. Impreza ma formę konkurencji w których grupy wykazują swoje zdolności artystyczne na scenie Klubu Akademickiego ARKA. My jako samorząd pomagamy studentom I roku zorganizować występ, zintegrować się ze społecznością studencką naszego wydziału jak i całej uczelni.
  • Dzień Otwarty UR - dzień, w którym każdy maturzysta zapoznaje się z ofertą dydaktyczną naszej uczelni. My jako samorząd zawsze pomagamy w organizacji stanowiska i promocji kierunków na naszym wydziale. Udzielamy wszystkich informacji dotyczących oferty dydaktycznej na naszym wydziale, organizacji zajęć i innych informacji, które pomogą przy wyborze odpowiedniego kierunku studiów.
  • Festiwal Nauki w Krakowie - coroczne wielkie wydarzenie naukowe odbywające się na Rynku Głównym w Krakowie. Wraz z nauczycielami akademickimi, doktorantami i kołami naukowymi przedstawiamy jakie są URoki studiowania na naszym wydziale. Pokazywane są tam doświadczenia naukowe jakie wykonują studenci w ramach zajęć na poszczególnych kierunkach studiów. Dodatkowo zawsze znajdą się jakieś inne atrakcje, które pozostaną w pamięci osób odwiedzających nasze stoisko.
  • Akcja SOS Uczelnie Schroniskom - wraz z porozumieniem z innymi samorządami wydziałowymi naszej uczelni i innymi uczelniami Krakowa wspieramy akcję zbiórki karmy, legowisk, datków finansowych i rzeczy najpotrzebniejszych do utrzymania zwierząt w krakowskich schroniskach.
  • Szlachetna Paczka - możemy się pochwalić, że jako samorząd zapoczątkowaliśmy organizację tej akcji na naszym wydziale. Akcja cieszy się dużym powodzeniem, przez co z roku na rok stawiamy sobie coraz wyższe zadanie jakim jest pomoc potrzebującym rodzinom. Naszym zadaniem jest zebranie najpotrzebniejszych rzeczy (środki czystości, artykuły spożywcze i inne rzeczy których potrzebuje dana rodzina). Jest to najpiękniejsze uczucie kiedy widzimy uśmiech dzieci cieszących się z prezentów, łzy wzruszenia rodziców widzących radość na buźkach swoich pociech.
  • Wesele Studenckie - jest to impreza zainicjowana przez nasz samorząd ale organizowana przy współpracy z Klubem Akademickim "ARKA". Impreza przy muzyce na żywo, do tego Pan Młody i Panna Młoda, bigos i kiszone ogórki- czego chcieć więcej? Wydarzenie to na stałe zapisało się w kalendarzu imprez naszego samorządu dla braci studenckiej zarówno naszej jak i innych uczelni Krakowa. Jak to zwyczaj nakazuje po weselu należy też zrobić poprawiny, które również cieszą się dużym zainteresowaniem.
  • Bal Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego - jedyny i niepowtarzalny bal skierowany do wszystkich studentów naszego wydziału, doktorantów i nauczycieli akademickich. Jest to okazja by przed egzaminem inżynierskim i obroną pracy magisterskiej spotkać się w gronie swoich przyjaciół. Nasz samorząd zajmuje się organizacją takiego balu oczywiście przy współpracy z Dziekanem naszego wydziału.
  • Działalność na rzecz uczelni - przedstawiciele naszego samorządu biorą czynny udział w życiu naszej uczelni, przez co swój czas poświęcają na udział w spotkaniach różnych rad programowych. Znajdziecie nas w Radzie Programowej Klubu Akademickiego ARKA oraz Klubu BUDA, w Uczelnianej Radzie Samorządu Studentów (URSS).

 

Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
12 662 48 71
12 662 48 69
12 662 48 70
12 662 48 72
wrol[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/wre

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK