Styczeń 2023
Udostępnij:

Absolwent Naszego Wydziału wystąpi podczas koncertu charytatywnego "URK dla Madzi" w ARCE


Szanowni Państwo,

przypominamy że już dzisiaj, w czwartek 26 stycznia w Klubie Akademickim ARKA odbędzie się koncert charytatywny "URK dla Madzi". 

Łukasz wiśniewski siedzący na kanapie, obok niego gitara i pies, w tle regał z książkami

Gościem specjalnym wieczoru będzie WIŚNIA TRIO. Wybór to nieprzypadkowy, bowiem lider zespołu - Łukasz Wiśniewski - jest jednym z najbardziej uznanych w świecie polskiej muzyki rozrywkowej obok m.in. Bohdana Smolenia absolwentów naszego Uniwersytetu. Kończył ochronę środowiska na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym. Łukasz znany także jako „Wiśnia” to jeden z najlepszych polskich harmonijkarzy, charyzmatyczny wokalista i kompozytor, znany m.in. z zespołów Kraków Street Band, Blue Machine, Limbo czy Hard Times, z którymi występował oraz zdobywał wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach muzycznych m.in. Bluestracje, Rawa Blues, Must Be The Music, FAMA czy Pol'and'Rock. Z zespołem Kraków Street Band Wiśnia został nominowany do Fryderyków 2019.

Obecnie Łukasz Wiśniewski występuje ze swoim trio, które współtworzy z uznanymi instrumentalistami - gitarzystą Jarek Jurkiewiczem i kontrabasistą Piotrem Górką. Podczas koncertu w Arce mogą Państwo oczekiwać solidnej dawki bluesa najwyższych lotów, zarówno w postaci znanych i lubianych standardów gatunku jak i doskonałych autorskich kompozycji.

Serdecznie zapraszamy.

Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
12 662 48 71
12 662 48 69
12 662 48 70
12 662 48 72
wrol[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/wre

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK