Wyjazd studentów kierunku Ekonomia i uczestnictwo w Blended Intensive Program w ramach akcji ERASMUS+ organizowanym przez Uniwersytet G. Mendla w Brnie 20-30.05.2024

Grupa studentów Kierunku Ekonomia wzięła udział w Blended Intensive Program

Grupa studentów Kierunku Ekonomia pod opieką Pana dr inż. Marcina Kopyra i Pana dr Arkadiusza Niedziółki w dniach 20-30.05.2024 wzięła udział w Blended Intensive Program, Sustainable Agriculture w ramach akcji ERASMUS+ organizowanym przez Uniwersytet Grzegorza Mendla w Brnie (Republika Czeska). Studenci uczestniczyli w wykładach i warsztatach poświęconych tematyce zrównoważonego rolnictwa. Mieli okazję zwiedzać Uniwersyteckie stacje doświadczalne oraz różnego rodzaju gospodarstwa zarówno konwencjonalne jak i ekologiczne zajmujące się produkcja roślinną i zwierzęcą. Uczestnictwo w kursie Sustainable Agriculture było okazją do poszerzenia wiedzy w zakresie prowadzonych badań oraz produkcji rolniczej, ogrodniczej i hodowlanej, zarówno pod względem organizacyjnym jak i ekonomicznym. Ponadto spotkanie ze studentami z innych krajów takich jak Finlandia, Słowacja, Węgry było szansą nawiązania nowych znajomości.

Zajęcia w Brnie, Czeska Republika