ROZDANIE DYPLOMÓW STUDENTOM WSPÓLNYCH STUDIÓW KIERUNKU GLEBOZNAWSTWO (SOIL SCIENCE) Z PROGRAMU ERASMUS MUNDUS JOINT MASTER DEGREE

04.10.2024

W dniu 27 września 2024 roku, w Turcji na Uniwersytecie Ondokuz Mayıs odbyła się uroczystość rozdania dyplomów studentom studiów magisterskich na międzynarodowym kierunku gleboznawstwo w ramach programu Erasmus Mundus Master Degree in Soil Science (emiSS) 2023 – 2024.

Na ceremonię przybyli przedstawiciele władz uczelni partnerskich i krajowi koordynatorzy programu Erasmus Mundus: prof. dr. Muharrem Özcan, dziekan Wydziału Rolniczego Ondokuz Mayis University, prof. dr. Coşkun Gülser, koordynator projektu, dr hab. Tomasz Zaleski, prof. URK, prodziekan Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego naszej Uczelni, prof. dr Ivan Manolow z Uniwersytetu Rolniczego w Płowdiw oraz prof. Ammar Albalasmeh z Jordan University of Science and Technology, a także przedstawiciele kadry dydaktycznej z uczelni partnerskich oraz studenci i ich rodziny.

W tym roku akademickim studia ukończyło 16 studentów, absolwentów z trzeciego naboru 2022-2024 programu Erasmus Mundus Joint Master Degree in Soil Science (EMJMD).

Studia ukończyło 16 studentów z 9 różnych krajów: Bangladeszu, Brazyli, Etiopii, Filipin, Ghany,  Indii, Kamerunu, Nepalu, Nigerii i Pakistanu.

Podczas uroczystości ukończenia studiów, studentom zostały wręczone dyplomy magistra gleboznawstwa z co najmniej 2 różnych uczelni, w których studiowali, oraz certyfikat potwierdzający studia w ramach programu emiSS.

Przypomnijmy, że program ten jest finansowany ze środków Unii Europejskiej i realizowany w czterech uczelniach partnerskich: w Turcji (Ondokuz Mayis University z Samsun), w Polsce (Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie), w Bułgarii (Аграрен Университет Пловдив) i w Jordanii (Jordan University of Science and Technology, Irbid).

Do prowadzenia zajęć dydaktyczne dla studentów programu emiSS zaangażowani są pracowniczy naszej Uczelni z Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego, Wydziału Leśnego, Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji i Studium Języków Obcych.

Wszystkim studentom gratulujemy i życzymy, aby zdobytą wiedzę przenieśli do swoich krajów i wnieśli duży wkład w ich rozwój gospodarczy oraz  postęp nauk rolniczych i przyrodniczych.

prof. dr. Coşkun Gülser, koordynator projektu
Prof. dr. Coşkun Gülser, koordynator projektu

dr hab. inż. Tomasz Zaleski, prof. URK
Dr hab. inż. Tomasz Zaleski, prof. URK