Kwiecień 2019
Udostępnij:

Program staży dla studentów 2019


W ramach projektu „Program staży dla studentów Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie” realizowanym przez Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, współfinansowanym przy udziale środków z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Priorytet III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju; działanie 3.1. "Kompetencje w szkolnictwie wyższym" organizowane będą staże krajowe dla studentów kierunków Ekonomia, Ochrona Środowiska oraz Jakość i Bezpieczeństwo Środowiska.

Zgłoszenie do projektu odbywa się na postawie dobrowolnej, pisemnej, deklaracji studentów/ek oraz wyrażanej zgody na przetwarzanie danych osobowych według ogłoszonego wzoru (Formularz zgłoszeniowy do Projektu – Załącznik nr 1). Rekrutacja odbywa się według następujących zasad (wyciąg z propozycji regulaminu organizacji staży w ramach Projektu).

  1. Zakwalifikowanie Aplikującego do odbycia stażu odbywa się według kolejności umieszczenia na liście rankingowej, utworzonej na podstawie algorytmu kryteriów formalnych i punktowanych.
  2. Kryteriami formalnymi jest złożenie formularza zgłoszeniowego do Projektu, oraz zaliczenie w terminie przewidzianym regulaminem studiów semestru poprzedzającego staż i wpis na VI semestr studiów I stopnia lub odpowiednio wpis na III semestr studiów II stopnia.
  3. Kryteriami punktowanymi są średnia ocen zaangażowanie w działalność naukowo-społeczną (udział w konferencjach naukowych, działalność w wydziałowym lub uczelnianym samorządzie studenckim, działalność w kole naukowym każdy za 3 punkty).
  4. Student/ka przebywający na urlopie zdrowotnym, opiekuńczym lub okolicznościowym nie może zostać zakwalifikowany do odbycia stażu.
  5. Uczestnicy projektu muszą posiadać status osoby biernej zawodowo.
  6. Studenci, którzy zostali wpisani warunkowo na VI semestr studiów I stopnia lub odpowiednio na III semestr studiów II stopnia mogą uczestniczyć w Stażach jedynie w przypadku nie wypełnienia limitu miejsc stażowych przez studentów, którzy uzyskali wszystkie zaliczenia modułów w terminie.
  7. W ocenie punktowej poddawane jest kryterium wyników w nauce uzyskanych:

a)     w trakcie pięciu zaliczonych semestrów studiów I stopnia;

b)    w trakcie dwóch zaliczonych semestrów studiów II stopnia.

  1. Na podstawie kryterium wyników w nauce Aplikujący otrzymuje liczbę punktów równą iloczynowi 10*średnia arytmetyczna ocen wygenerowana z systemu USOS przez pracownika Dziekanatu (podana do 4 miejsc po przecinku).
  2. Punkty za kryterium zaangażowania w działalność naukową/społeczną zostają przyznane jednokrotnie z danego rodzaju aktywności:

a)     działalność w kole naukowym (3 pkt);

b)    działalność w wydziałowym lub uczelnianym samorządzie studenckim (3 pkt);

c)     udział w konferencjach naukowych (3 pkt).

  1. Za udokumentowanie działalności naukowo-społecznej uznaje się przedstawienie: potwierdzenia w Formularzu zgłoszeniowym do Projektu (Załącznik nr 1), zaświadczenia, referencji, dyplomu, certyfikatu. Weryfikacja osiągnięć będących podstawą przyznania punktów za poszczególne rodzaje działalności naukowo-społecznej należy do Komisji Rekrutacyjnej.
  2. Lista rankingowa tworzona jest na podstawie sumy punktów przyznanych zgodnie z §4 pkt. 4-11.
  3. Jeżeli w wyniku przeprowadzonej procedury rekrutacyjnej więcej niż 1 osoba uzyska identyczną liczbę punktów to o miejscu na liście rankingowej decydować będzie liczba punktów uzyskanych z kryterium średniej ocen. W sytuacji braku rozstrzygnięcia o miejscu na liście rankingowej decydować będzie kolejność zgłoszeń.
  4. Ze względu na zapisy we wniosku o dofinansowanie Projektu i wartości wskaźników
    oraz wynikający z niech podział miejsc stażowych z uwzględnieniem płci, zawartym w §2 pkt. 5, osobno stworzona zostanie lista rankingowa dla kobiet i mężczyzn.
  5. Na podstawie Formularza zgłoszeniowego do Projektu (Załącznik nr 1), list rankingowych ogłoszonych przez Kierownika Projektu, oraz limitów miejsc stażowych określonych przez Kierownika Projektu na podstawie §2 pkt. 5 zostaną wyłonieni kandydaci do odbycia stażów.  Listy stażystów zostaną ogłoszone poprzez umieszczenie ich na stronie internetowej Wydziału lub na stronie internetowej Projektu.
  6. Osoby, które pozytywnie przeszły procedurę rekrutacyjną a nie zostały zakwalifikowane do odbycia Stażu, ze względu na limity miejsc stażowych, wpisane zostaną na listę rezerwową w kolejności zgodnej z uzyskaną punktacją.
  7. Uczestnik Projektu z listy rezerwowej będzie mógł być wpisany na listę stażystów,
    w przypadku zwolnienia miejsca na Staż, o ile w chwili uzyskania możliwości wpisu na listę spełniają nadal wszystkie kryteria formalne.

Załącznik nr 1 - LINK

DEKLARACJĘ UDZIAŁU W STAŻACH (W PROJEKCIE) MOŻNA SKŁADAĆ W POKOJU 348, W BUDYNKU PRZY AL. MICKIEWICZA 21,
W TERMINACH:

11.04.2018 godz. 8:00 – 10:30

12.04.2018 godz. 8:00 – 10:30

 

Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
12 662 48 71
12 662 48 69
12 662 48 70
12 662 48 72
wrol[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/wre

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK